Festyn Rodzinny za nami

W minioną niedzielę spotkaliśmy się po raz trzeci na Festynie Rodzinnym odbywający się przy ulicy Wieluńskiej czyli w Małym Kacku. Organizatorami imprezy był Parafialny Zespół „Caritas” przy Parafii Chrystusa Króla oraz Rada Dzielnicy Mały Kack. Cel festynu szczytny, ponieważ pieniądze zostaną przekazane na letni wypoczynek dzieci.

Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, co chwilę na scenie prezentowali się artyści, którzy powodowali uśmiech na twarzach dzieci. Na początku swoim śpiewem zaszczycił obecnością Chór Harmonia z Wejherowa, później na akordeonie zagrał Daniel – uczeń naszej podstawówki. Zaprezentowali się także przedstawiciele schroniska dla zwierząt – „Ciapkowo”. Wystąpiła także grupa Travel & Show z czarodziejką szczudlarzem i magikiem którzy zajmowali najmłodszych tańcem oraz konkursami. Dla starszych na sztucznym boisku odbywał się najpierw turniej trójek w piłkę nożną, następnie pokaz tenisa, a na koniec turniej koszykówki.

Wokół boiska, na którym odbywał się festyn rozstawione były namioty, w których czekały m.in. ciasta, napoje, grill, chleb ze smalcem, pchli targ, rzutki, strzelnica, oraz loteria na której można było wygrać m.in. żółto- niebieskie gadżety.

Dużą radość najmłodszym dał Śledź, maskotka Arki była oblegana przez milusińskich, którzy chętnie witali się oraz robili pamiątkowe zdjęcia. Śledź zrobił furorę nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród trochę starszych uczestników festynu.

Na zakończenie imprezy zaplanowana była aukcja przedmiotów, maskotki, modelu statku oraz plakatu Arki z autografami piłkarzy. Maskotkę wylicytował Pan zajmujący się sprzętem audio na festynie, model statu został sprzedany za 60 złotych natomiast najwięcej emocji było przy zaciętej licytacji bardzo ładnej żółto- niebieskiej pamiątki, która ostatecznie trafiła w ręce Sławomira Bigotta, który wspomógł szczytny cel kwotą 220 złotych.

Na koniec w imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc oraz za udział w Festynie. Nie pozostaje nam nic innego jak powiedzieć: „Do zobaczenia w przyszłym roku”.

Sebastian Jędrzejewski

Festyn Rodzinny 2012 – Parafialnego Zespołu Caritas oraz Rady Dzielnicy Mały Kack26 czerwca 2012