Sesja Rady Dzielnicy i sprawy bieżące

rd11W poniedziałek 8 lipca odbyła się sesja Rady Dzielnicy Mały Kack. Wakacyjny termin spotkania wyznaczył obowiązek przygotowania projektów w konkursach przygotowanych przez Miasto – „Bezpieczna dzielnica” oraz „Gdynia po godzinach”. Podczas sesji radni przedstawili oraz omówili przygotowane projekty.

Poza tym omówiono aktualne problemy naszej dzielnicy.

Wysłane zostały pisma w sprawie słupków do siatkówki na boisku przy Wieluńskiej. Odpowiedź z GOSiR – u jest pozytywna, obecnie omawiamy w jakiej formie słupki mają być zamontowane. Został zgłoszony także problem wysokości siatki ogrodzeniowej na sztucznym boisku, a przez to problemem staja się wypadające piłki na pobliskie posesje. Otrzymaliśmy także informację że zarówno huśtawka, piaskownica oraz orczyk są lub będą w najbliższym czasie remontowane. Zostanie przywrócona także duża piaskownica o którą pytają mieszkańcy.

Otrzymaliśmy także odpowiedź w sprawie wylania asfaltowego dywanu na ulicy Lipnowskiej. Otrzymaliśmy odpowiedź że taki remont jest potrzebny i ulica zostanie wpisana na listę do remontu gdy tylko pojawia się fundusze. Będziemy także interweniować w sprawie ulicy Lidzkiej. Przy okazji prosimy Państwa o zgłaszanie uszkodzeń do ZDiZ, zostaną one wtedy doraźnie naprawione aby nie powodowały niebezpieczeństwa.

Otrzymaliśmy także odpowiedź z Wydziału Polityki Gospodarczej, że teren na którym zagrodzono uczęszczany przez mieszkańców skrót przy SP 13 należy do ogródków działkowych.