Pożegnanie Lata 2014

festyn2014 plakatRada Dzielnicy Mały Kack oraz Centrum Kultury w Gdyni zapraszają na „Pożegnanie Lata”, które odbędzie się 6 września (sobota) od godziny 15:00 przy ulicy Wieluńskiej (Kompleks Sportowo – Rekreacyjny) Imprezę poprowadzi Paweł ” Konjo” Konnak. A na scenie pojawi się najpierw zespół ER-MIX oraz zespół BixBit, a później kwartet „Orana” przedstawi standardy muzyki filmowej.Poza tym odbędą się gry i konkursy z nagrodami zarówno dla starszych jak i dla młodszych.

Zespół ER-MIX tworzą mieszkańcy naszej dzielnicy pani Edyta oraz pan Rysiek Zaprezentują oni swój repertuar jako pierwsi.

Zespół BixBit to młody zespół z Trójmiasta, mający za sobą kilka sukcesów. W roku 2013 BixBit zdobył wyróżnienie na regionalnych eliminacjach do festiwalu FAMA oraz spośród ponad 700 zespołów z całej Polski zakwalifikował się do konkursu muzycznego Hortex Rytmy Młodych, finał tego konkursu odbył się w Jarocinie. Zespół przebrnął tam przez wszystkie etapy i wygrał! Jak sami o sobie piszą „BixBit to rockowa zadziorność, funkowa energia, postrockowy flow, popowa lekkość w proporcjach zmiennych w zależności od utworu.”

„ORANA to kwartet smyczkowy, który na rynku muzycznym funkcjonuje od 1995 roku. Jest obecnie jednym z najbardziej uznanych zespołów kameralnych w Trójmieście. Regularnie koncertuje na Pomorzu, a także poza granicami Województwa. W skład zespołu, którego założycielem jest altowiolista Karol Jurewicz wchodzą szczególnie utalentowani artyści o znacznym dorobku artystycznym. Większość z nich wywodzi się z Akademii Muzycznej w Gdańsku i związana jest z życiem muzycznym tego miasta, wpisując się tym samym w bogatą tradycję gdańskiej muzyki. W opinii krytyków zespół wyróżnia znakomite wyczucie stylu, profesjonalizm a także niezwykły dar zacierania granicy pomiędzy artystą a odbiorcą. Wszędzie spotyka się z aplauzem i uznaniem. „