Festyn Rodzinny

W niedzielę 14 czerwca odbył się kolejny Festyn Rodzinny w Małym Kacku, na którym od kilku lat pojawiają się żółto – niebieskie akcenty. Organizatorami tego corocznego wydarzenia są Parafialny Zespół Caritas oraz Rada Dzielnicy Mały Kack.

Cel festynu jest szczytny: zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wakacji dla dzieci. Tegoroczna edycja była bardzo udana, zwłaszcza pod względem finansowym, zysk z festynu przekroczył 9 tysięcy złotych!

IMG_4375

Wydarzenia na scenie rozpoczął występ Basi oraz ks. Krzysia, którzy zaprezentowali dwa covery znanych zespołów. W tym samym czasie przed sceną najmłodszych zabawiał nasz „Śledź” z przygotowanym koszykiem ze słodkościami.

IMG_4406

Na całym placu festynu odbywały się konkursy, jeden z nich zorganizowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, która swoją siedzibę ma na granicy Małego Kacka i Orłowa.

W głównym konkursie nagrodą była zmywarka, która rozlosowana została na zakończenie festynu. O oprawę muzyczną zadbał zespół ER-MIX.

IMG_4636

Tegoroczna edycja była bardzo obfita w aukcje, pod młotek poszły m.in. ciasta upieczone przez ks. Zenona, obrazy olejne i haftowane, maskotka, drzewo…. a także zestaw kibica w skład którego wchodził karnet na rundę jesienną Arki Gdynia, kalendarz z autografami trenerów Arki oraz pamiątki z autografami AC Milan!

IMG_4580

Dla najmłodszych wystąpił amatorski zespół teatralny ze sztuką „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

IMG_4526

Udana impreza i zebrane 9 tysięcy to zasługa wielu osób i ich ciężkiej pracy oraz pomocy sponsorów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zapraszamy za rok na Festyn Rodzinny.

Sebastian Jędrzejewski

Zapraszamy do galerii zdjęć