Zabierz konika morskiego do domu

98508_filebigPamiętacie słynną scenę z „Uwierz w ducha”, w której postać grana przez Demi Moore nie może zasnąć, zasiada do koła garncarskiego i tworzy wazon, który skutecznie niszczy Patrick Swayze? Morskie Warsztaty Ceramiczne raczej nie zakończą się fiaskiem i każdy kto weźmie w nich udział, zabierze własnoręcznie wykonane dzieło ze sobą.
Morskie Warsztaty Ceramiczne rozpoczną się w czwartek 25 czerwca 2015 r. o godzinie 15.00 w CultureBoksie. Zajęcia, które poprowadzi Grażyna Błaszczyk są przeznaczone dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności plastyczne. Tematem przewodnim warsztatów, które odbędą się w ramach Święta Morza, są motywy marynistyczne. Czyli mile widziane są łodzie, żaglówki, rybki, meduzy i koniki morskie i inne morskie stworzenia.

Na warsztatach liczy się przede wszystkim wyobraźnia do tworzenia rzeźb, we wdzięcznym materiale jakim jest glina. Kiedy figurka będzie już gotowa, zostanie wypalona, a następnie poszkliwiona. Następny krok, to po prostu zabranie jej ze sobą do domu i umieszczenie w widocznym miejscu, żeby każdy mógł podziwiać własnoręcznie wykonane dzieło.

Morskie Warsztaty Ceramiczne
25 czerwca, czwartek, godz. 15.00-18.00
CultureBox
ul. Świętojańska 30
wstęp wolny