Miejsce piknikowe w Małym Kacku

Nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy powstanie przy ulicy Sieradzkiej w Małym Kacku. Ruszył przetarg, w którym ZDiZ szuka wykonawcy pierwszego etapu budowy miejsca piknikowego nad rzeką Kaczą. Projekt zakłada stworzenie między innymi wiat grillowych, paleniska i polanek rekreacyjnych oraz nasadzenie nowej roślinności.

Mają z czego cieszyć się mieszkańcy dzielnicy Mały Kack – w ich okolicy powstanie nowe miejsce piknikowe, z którego będą mogli korzystać wszyscy. W założeniu teren będzie służył rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Na malowniczo położonych działkach przy ulicy Sieradzkiej, tuż nad rzeką Kaczą będzie można bezpiecznie i legalnie rozpalić grilla, ognisko, a także posiedzieć w towarzystwie znajomych na polance rekreacyjnej.

Wraz z początkiem tygodnia ruszył przetarg, w którym gdyński Zarząd Dróg i Zieleni szuka wykonawcy pierwszego etapu budowy miejsca piknikowego. Firma, która wygra postępowanie będzie musiała zadbać o budowę zjazdu i drogi, nowych ciągów komunikacyjnych dla pieszych, przygotowanie stanowisk piknikowych z wiatą grillową i paleniskiem oraz umieszczenie małej architektury – ławek, stojaków rowerowych i koszy na odpady. Nad rzeką Kaczą wraz z nowym terenem rekreacyjnym przybędzie też zieleni, projekt prac przewiduje nowe nasadzenia.

To kolejne ważne miejsce na mapie Małego Kacka, przez wielu mieszkańców oczekiwane. Cieszę się, że ta lokalizacja będzie jedną pierwszych. W przygotowaniu są kolejne miejsca w Gdyni, a nad wszystkim czuwa radna Marika Domozych, której dziękuję za współpracę przy przygotowaniu tego miejsca – mówi gdyński radny Sebastian Jędrzejewski.

W pierwszym etapie prac powstanie przede wszystkim miejsce na palenisko do ognisk wraz ze stołami i ławkami oraz ścieżki, które ułatwią poruszanie się po terenie. Pojawi się też drewniana wiata do grillowania oraz specjalny kosz na popiół. Sezonowo na miejscu mają działać kabiny sanitarne, co zdecydowanie poprawi komfort mieszkańców. Wszystkie elementy będą jednocześnie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wyznaczony teren, usytuowany obok wspomnianej rzeki Kaczej i Potoku Przemysłowego znajduje się blisko lasu, obecnie jest nieużytkiem. Zarząd Dróg i Zieleni planuje w ramach pierwszego etapu nasadzić też nowe drzewa i krzewy, np. olszę szarą, klon czerwony, brzozę pożyteczną czy wierzbę purpurową. Warto dodać, że po drugiej stronie rzeki znajduje się zarządzany przez Gdyńskie Centrum Sportu kompleks sportowo-rekreacyjny Wieluńska, co razem z nową inwestycją stworzy obszar szczególnie przyjazny mieszkańcom.

 

www.gdynia.pl