„Ratusz” – Jubilat

18 – 25 stycznia 1992 r. – z taką datą ukazał się pierwszy numer Ratusza! To prawie 20 lat temu… Dziś do rąk czytelników trafia już numer 1000 naszego gdyńskiego, samorządowego tygodnika!

Początkowo jeszcze pod nazwą „Z Ratusza” i ledwie dwustronicowy był częścią Gazety Gdyńskiej, ale już od 18 stycznia 1992 r. to samodzielne wydawnictwo, kolportowane w coraz większej liczbie punktów – na życzenie naszych czytelników. Dziś RATUSZ można otrzymać w 130 miejscach, rozsianych po całej Gdyni.

Z roku na rok „Ratusz” zwiększał objętość i nakład. Liczy z reguły 12 ale czasem nawet 16 stron, a nakład cotygodniowy to 25 tys. egzemplarzy, dwa razy w roku 30 tys. (i okazjonalne wkładki w tym kalendarz).

Oprócz wiadomości i komunikatów z urzędu pojawiły się informacje od rad dzielnic, organizacji pożytku publicznego, instytucji, a także firm – twórców i organizatorów ważnych i ciekawych projektów kulturalnych, społecznych, oświatowych i gospodarczych, którym samorząd gdyński patronuje lub jest współrealizatorem. Od 2008 roku zaczęliśmy wprowadzać zmiany w szacie graficznej, pojawiał się m.in. kolor.

W rezultacie „Ratusz” stał się poczytnym i wyczekiwanym w każdy piątek magazynem aktualności o mieście i z miasta. Wiemy o tym m.in. z ankiet, które są dla nas – redakcyjnego zespołu – cenną wskazówką, czego Państwo oczekują w tym magazynie.
Dostosowujemy się do uwag. I tak, jest dziś w „Ratuszu” więcej niż kiedyś informacji o gospodarce, o sporcie, o kulturze, zmniejszyliśmy ogłoszenia, choć warto pamiętać, że przecież i one są źródłem wiedzy o mieście.
Ufamy, jako zespół redakcyjny, że „Ratusz” dobrze Państwu służy i umacnia w gdynianach poczucie wspólnoty. 
Zespół redakcyjny

→ zaprenumeruj Ratusz, by co tydzień otrzymywać go na swoją pocztę elektroniczną

Ratusz na naszej stronie www.gdynia.pl/ratusz